Click to listen highlighted text!

WERNISAŻ WYSTAWY "ŻYCIE MIĘDZY DWOMA BRZEGAMI. LUDOWE WIERZENIA - OBRZĘDY - ZWYCZAJE - PRAKTYKI"

  • Home
  • Aktualności _news
  • WERNISAŻ WYSTAWY “ŻYCIE MIĘDZY DWOMA BRZEGAMI. LUDOWE WIERZENIA – OBRZĘDY – ZWYCZAJE – PRAKTYKI”
Między brzegami
30 lis
WERNISAŻ WYSTAWY “ŻYCIE MIĘDZY DWOMA BRZEGAMI. LUDOWE WIERZENIA – OBRZĘDY – ZWYCZAJE – PRAKTYKI”

w ODDZIALE ZAMEK W JANOWCU

 

 

 

Pragniemy się z Państwem podzielić informacją o zakończeniu prac związanych z przygotowaniem wystawy
w ramach projektu “Oj ty rzeko. Etnografia okolic Janowca nad Wisłą w kontekście ludowych wierzeń i zabiegów magicznych”. Przez cały rok 2021 prowadzone były badania terenowe, spotkania ze świadkami historii oraz konsultacje z ekspertami w dziedzinie kultury ludowej, której zwieńczeniem jest wystawa etnograficzna w Spichlerzu z Podlodowa – oddział Zamek w Janowcu, o tytule “Życie między dwoma brzegami. Ludowe wierzenia – obrzędy – zwyczaje – praktyki”. Wystawa prezentować będzie wierzenia ludowe i życie codzienne mieszkańców nadwiślańskich wsi i miasteczek gmin Janowiec i Kazimierz Dolny. Oprócz warstwy merytorycznej, mamy przyjemność zaprezentować Państwu rysunki Roberta Sawy, specjalnie przygotowane na niniejszą wystawę.

Uchwycenie kultury niematerialnej, w tym wierzeń ludowych było nie lada wyzwaniem – dlatego pełni emocji czekamy na zwiedzających.

Mamy nadzieję, że wystawa zachęci Państwa do poszukiwań dziedzictwa kulturowego naszych przodków oraz sąsiadujących z nimi społeczności.

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy, które będzie miało miejsce 3 grudnia 2021 roku o godz. 13.00
w Spichlerzu z Podlodowa w Zamku w Janowcu, Oddziale Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym [Janowiec, ul. Lubelska 20]

 

Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert lokalnego zespołu Koła Gospodyń Wiejskich „Oblasianki” z Oblas.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie wydarzenia ze względu na panującą sytuację epidemiczną.

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!