Click to listen highlighted text!

„BAJKA O PRZYRODZIE. Wystawa ilustracji Piotra Fąfrowicza” już otwarta i czeka na odwiedzających | fotorelacja

  • Home
  • Aktualności _news
  • „BAJKA O PRZYRODZIE. Wystawa ilustracji Piotra Fąfrowicza” już otwarta i czeka na odwiedzających | fotorelacja
16 lip

Wystawa „BAJKA O PRZYRODZIE. Wystawa ilustracji Piotra Fąfrowicza” już otwarta i czeka na odwiedzających! 

Serdecznie dziękujemy za wspaniały odbiór i obecność – spichlerz pomimo upalnej pogody zawsze przywita Państwa przyjemnym chłodem. 

Jak zaznaczył artysta, jego prace mają edukować, a głównym celem rysunków jest skupienie uwagi dzieci na szczegółach, aby wyczulić je na wszystko, co nas otacza i powinno być dla nas naprawdę cenne. Powinniśmy uczyć dzieci, aby z uważnością cieszyły się światem i przyrodą.

Podczas wernisażu przybyło nam również wiele prac od młodych artystów, za które dziękujemy
Przypominamy też, że każde dziecko podczas wystawy będzie miało możliwość poczuć się jak artysta i namalować swój własny obraz, który stanie się uzupełnieniem wystawy.

Inspiracji w Muzeum Przyrodniczym nie brakuje, co też możecie Państwo dostrzec na poniżej: mnóstwo zwierząt 🦡, skamieniałości 🐚, drzewa 🌳, krzewy, prawdziwe mrowisko🐜, szklany ul 🐝, czy wspaniały widok na Wisłę 🔭.

Jednym słowem – zapraszamy – musicie nas odwiedzić! 😉

ℹ👉 Piotr Fąfrowicz to ceniony malarz i ilustrator.
Absolwent historii sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Obecnie mieszka i tworzy w Lublinie i Kazimierzu Dolnym. Jego twórczość była prezentowana na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Malarstwo i ilustracje można było podziwiać m.in. w Polsce, Japonii, U.S.A., Szwajcarii, Islandii, Włoszech. Zajmuje się również projektowaniem kart pocztowych, kalendarzy czy plakatów. Za swoją twórczość otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

Wystawa jest dla nas wyjątkowa, ponieważ z Panem Piotrem współpracowaliśmy podczas wielu projektów. Wiele rysunków, które zobaczycie w Muzeum to twórczość Pana Piotra.
Zwizualizował naszych wspaniałych „mieszkańców” Spichlerza tj. Kazika i Esterkę i wiele, wiele więcej, a to nie koniec! Liczymy, że przed nami jeszcze nie jedna ciekawa współpraca.

ℹ❗Wystawa została wpisana w Rok Obchodów 60-lecia powstania Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym oraz została objęta Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego (Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego)

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!