Click to listen highlighted text!

Wystawa malarstwa Małgorzaty Wzorek w Domu Kuncewiczów

Wystawa malarstwa Małgorzaty Wzorek w Domu Kuncewiczów
24 lis

Zapraszamy do Domu Kuncewiczów na wystawę malarstwa Małgorzaty Wzorek zatytułowaną „W ciszy”.
Wystawę można zwiedzać codziennie (oprócz środy) w godzinach od 9:00 do 16:00.
Dniem bezpłatnego wstępu w grudniu będzie piątek.
W grudniu planowane jest także spotkanie z artystką, ale o tym będziemy informować na bieżąco. 
Wystawa jest dostępna dla zwiedzających do 8 stycznia 2023 roku.


O artystce

Małgorzata Wzorek jest członkinią Kazimierskiej Konfraterni Sztuki i pasjonatką willi „Pod Wiewiórką” oraz jej dawnych mieszkańców. Zafascynowana okolicami Kazimierza Dolnego nad Wisłą, na swoich obrazach uwiecznia przestrzeń. Na wystawie będziemy mogli zobaczyć ponad 20 obrazów olejnych. Zachęcamy do poszukiwania na nich swoich ulubionych zakątków.

Artystka jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. CK Norwida w Lublinie. Uzyskała dyplom z malarstwa w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, a także ukończyła studia podyplomowe w zakresie sztuki na UMCS. Obecnie zajmuje się malarstwem i rysunkiem oraz działalnością pedagogiczną. Maluje w technice akrylu, pastelu suchego.

Działalność artystyczna

Zorganizowała 17 wystaw indywidualnych, uczestniczyła w ponad 60 wystawach zbiorowych, prestiżowych konkursach malarstwa o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim. Włączyła się w międzynarodowy projekt malarski Polska – Ukraina „Epoka Mistrzów” 2017-2018 oraz obchody 450-lecia Unii Lubelskiej w ramach Międzynarodowych Spotkań ze Sztuką. Otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach i przeglądach artystycznych oraz nagrody: Lubelskiego Kuratora Oświaty, Ministra Edukacji Narodowej, Prezydenta miasta Lublin, Marszałka Województwa Lubelskiego i Srebrny Medal za Długoletnią Służbę Prezydenta RP. 

 

Ważne informacje

📍Dom Kuncewiczów, ul. Małachowskiego 19, Kazimierz Dolny,

🗓 Zapraszamy codziennie (oprócz środy) od godziny 9:00 do 16:00,

🔔 Zakończenie wystawy: 8 stycznia 2023 r.

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!