Click to listen highlighted text!

XII Święto Wina w Janowcu za nami!

30 maj

W miniony weekend odbyło się już XII Święto Wina w Janowcu. Uroczystości rozpoczęły się już w piątek 27 maja. W tym dniu odbyło się uroczyste otwarcie oraz poświęcenie nowo założonej Winnicy na Zamku w Janowcu parcela “Pod Świętym Rochem”. Symbolicznych nasadzeń dokonali przedstawiciele władz rządowych, samorządowych, goście oraz członkowie SWMPW.

Sobota, 28 maja rozpoczęła się tradycyjnie Mszą Święta w kościele parafialnym w Janowcu, skąd następnie do Zamku wyruszył barwy korowód. Po uroczystym otwarciu wydarzenia przez Marszałka Województwa Lubelskiego – Jarosława Stawiarskiego, Danutę Smagę – Starostę Puławskiego, Jana Gędka – Wójta Gminy Janowiec, dr Piotra Kondraciuka – Dyrektora MNKD oraz Jerzego Zdrzałkę – Prezesa SWMPW rozpoczęła się realizacja programu wydarzenia.
Atrakcji nie zabrakło, zarówno na zamkowym dziedzińcu, jak i w parku przed Zamkiem.
Całość zakończyła się koncertem – Anna Michałowska Trio.

W niedzielę, 29 maja kontynuowane były panele dyskusyjne z Winiarzami. Odbyła się również prezentacja koncepcyjnego projektu architektonicznego wielofunkcyjnego budynku muzeum historii i kultury winiarstwa, winiarni Winnicy Zamku w Janowcu.

Poniżej prezentujemy fotorelację, która oddaje charakter oraz atmosferę każdego dnia wydarzenia.
Za wspaniały fotoreportaż dziękujemy Arkadiuszowi Tarłowskiemu oraz Krzysztofowi Michalskiemu.

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!