Click to listen highlighted text!

XIII Święto Wina w Janowcu za nami! | fotorelacja

29 maj

26-28 maja 2023 r. w Janowcu odbyło się już XIII Święto Wina.
Pogoda i frekwencja dopisały!
Dziękujemy za wspólne spędzenie tego wyjątkowego weekendu.

Poniżej fotoreportaż, który oddaje w pełni charakter i atmosferę wydarzenia!

Tegoroczne Święto Wina rozpoczęło się już w piątek 26 maja, tego dnia można było wziąć udział  w wycieczce Winobusem do winnic Małopolskiego Przełomu Wisły.
Sobota, 27 maja rozpoczęła się tradycyjnie Mszą Święta w intencji winiarzy, w kościele parafialnym w Janowcu, skąd następnie do Zamku wyruszył barwy korowód z figurą św. Urbana, patrona winiarzy.

Po uroczystym otwarciu wydarzenia przez Bartłomieja Bałabana – Członka Zarządu Województwa Lubelskiego, prof. Krzysztofa Szulowskiego – Posła na Sejm RP, Jana Gędka – Wójta Gminy Janowiec, Izabelę Andryszczyk – Dyrektora MNKD, Michała Kowalczyka – Dyrektora GOK w Janowcu oraz Jerzego Zdrzałkę – Prezesa SWMPW rozpoczęła się realizacja programu wydarzenia. Atrakcji nie zabrakło zarówno na zamkowym dziedzińcu, jak i w parku przed Zamkiem.

Jednym z punktów bogatego programu było otwarcie pierwszej ścieżki edukacyjnej promującej historię winiarstwa na tym terenie. Podczas wydarzenia ogłoszono także wyniki panelu degustacyjnego i listę win, które otrzymały Znak Jakości Małopolskiego Przełomu Wisły. Całość zakończyła się koncertem z cyklu “Z klasyką przez Polskę”, na Zamku w Janowcu wystąpił duet Olga Pasiecznik oraz Kevin Kenner.

W niedzielę, 28 maja kontynuowane były panele dyskusyjne i prezentacje poświęcone historii i kulturze wina.
Podczas wydarzenia trwały degustacje win z winnic Małopolskiego Przełomu Wisły, a na scenie mogliśmy zobaczyć prezentacje kulinarne na żywo i posmakować przygotowanych dań!

Uczestnicy XIII Święta Wina mieli także okazję zwiedzić ekspozycje muzealne na Zamku w Janowcu, ale to nie koniec!
Przypominamy, że bilety wstępu na wydarzenie upoważniają do zwiedzania wszystkich ekspozycji muzealnych i wystaw czasowych znajdujących się w czynnych oddziałach MNKD w Kazimierzu Dolnym, w terminie 14 dni od daty zakupu tj. maksymalnie do dnia 11 czerwca 2023 r. (włącznie).

Dokumentacja fotograficzna:
Arkadiusz Tarłowski – serdecznie dziękujemy!
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!