Kliknij, aby posłuchać tekstu!

Zakończenie warsztatów Politechniki Lubelskiej

26 lip

 

Zakończenie warsztatów Politechniki Lubelskiej
dla studentek z uczelni ukraińskich | Zamek w Janowcu

 

Dobiegły końca warsztaty na Zamku w Janowcu organizowane przez Politechnikę Lubelską. Swoje umiejętności dotyczące ochrony i zarządzania dziedzictwem o najwyższej wartości ćwiczyły studentki z ukraińskich uczelni.

Warsztaty realizowane były w ramach projektu finansowanego z Programu SPINAKER – Intensywne Międzynarodowe Programy Kształcenia. Celem projektu jest przygotowanie oraz realizacja międzynarodowego kursu dydaktycznego „Ochrona i zarządzanie dziedzictwem o największej wartości – system Światowego Dziedzictwa UNESCO”.

Głównym celem warsztatów było przygotowanie studentów do pracy w swoim kraju. Z uwagi na obecną sytuację, stan wojny, nabyte umiejętności z pewnością wskażą kierunek – jak w odpowiedni sposób zadbać o wartościowe, zabytkowe obiekty, oszacować zniszczenia oraz zaplanować odbudowę obiektów.

Warto zaznaczyć, że podczas inauguracji warsztatów właściciel firmy Katanga przekazał Politechnice Lwowskiej drona, który z pewnością ułatwi pracę nad ochroną zabytków w Ukrainie.

Warsztaty pozwoliły również na zdobycie wiedzy z zakresu nowoczesnych metod gromadzenia oraz analizy danych istotnych do określania stanu zachowania obiektu zabytkowego. Studentki dowiedziały się również jak oszacować stan zachowania oraz określić możliwości adaptacyjne czy użytkowe obiektu. Podsumowaniem warsztatów będzie prezentacja rezultatów prac przeprowadzonych w trakcie zajęć.

 

Fot. Filip Jaroszyński.

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Kliknij, aby posłuchać tekstu!