Click to listen highlighted text!

Zapraszamy na ferie do Muzeum!

12 sty

Podczas ferii zimowych zapraszamy do Muzeum, gdzie będzie czekać na Was wiele atrakcji!
Spójrzcie sami 👇

Ferie w Muzeum Sztuki Złotniczej

Warsztaty: Mistrzowie Złota | lekcja muzealna + warsztaty plastyczne

Podczas lekcji muzealnej i warsztatów uczestnicy dowiedzą się o właściwościach złota, srebra i innych metali, o wydobywaniu i pozyskiwaniu metali szlachetnych, ale także o artystycznych przedmiotach sztuki złotniczej. Zapoznają się również z eksponatami sztuki złotniczej udostępnionymi na wystawie.
W części warsztatowej uczestnicy samodzielnie wykonają złote korony lub diademy i zabiorą je ze sobą na pamiątkę. W programie również bardzo zabawny i zaskakujący moment, który przybliży tajemnice oddziaływania magnesu na metale.

________

Zajęcia odbywają się 17 stycznia, 21 stycznia, 24 stycznia, 28 stycznia, 1 lutego, 4 lutego, 10 lutego i 11 lutego, o godz. 11:00
Obowiązuje rezerwacja!
Nr tel. 81 88 10 288 w. 10 / 570 140 027
Wiek: uczniowie klasy szkół podstawowych 0-VI (w warsztatach mogą także uczestniczyć rodzice)
Czas trwania: 1h
Cena: 30 zł/os.

Ferie w Kamienicy Celejowskiej

Ferie bez śniegu? Nic nie szkodzi, bo w tym roku nie ominie cię lepienie bałwana! W czasie ferii zimowych Kamienica Celejowska zaprasza na warsztaty rzeźbienia bałwanów z gipsu. Zwiedzicie wystawę czasową rzeźb Stanisława Strzyżyńskiego. Dowiecie się czym jest rzeźba, jak powstaje i co ją wyróżnia na tle innych dzieł sztuki oraz po co komu potrzebne są pomniki?

________

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w dowolnym uzgodnionym terminie, po wcześniejszej rezerwacji
Nr tel. 451 065 083
Liczba uczestników – do 10 osób
Terminy: 22-26 stycznia, 29 stycznia – 2 lutego, 12-16 lutego, 19-23 lutego

Wiek: 7-12 lat
Czas trwania: 1h
Cena: 20 zł/os.

Ferie z Grodziskiem Żmijowiska

Prezentacje multimedialne

“Słowianie – życie we wczesnym średniowieczu” | 31 stycznia 2024, godz. 10:00

Słowianie – skąd przybyli, jak byli postrzegani w źródłach pisanych, a czego dowiadujemy się o nich z wykopalisk archeologicznych. Zaprezentowanie uczestnikom typowego dnia z życia mieszkańca przygrodowej osady: jak przygotowywał pożywienie, z jakich surowców korzystał do produkcji przedmiotów codziennego użytku, co rosło w słowiańskim ogrodzie i jakie zwierzęta hodował na pobliskich pastwiskach. Przybliżenie uczestnikom zwyczajów i wierzeń naszych słowiańskich przodków: od najważniejszych świąt po panteon słowiańskich bóstw i demonów.

“Archeologia – odkrywanie przeszłości” | 7 lutego 2024, godz. 10:00

Na czym polega praca archeologa? Czy poszukiwanie wiedzy o naszej przeszłości jest równie fascynujące jak praca detektywa lub przygody Indiana Jonesa? Zaprezentowanie uczestnikom pracy archeologa związanej z prowadzeniem badań wykopaliskowych i dokumentowaniem pozyskanych zabytków archeologicznych

________

Uwaga! Zajęcia odbywają się w Dworze z Gościeradowa przy ul. Podzamcze 20 w Kazimierzu Dolnym
Liczba uczestników – do 20 osób na każdej z prezentacji
Wiek: 10-15 lat
Czas trwania: 45 min.
Wstęp wolny!

Ferie na Zamku w Janowcu

Czy filiżanka albo talerzyk mogą być zachwycające? Czym się różni porcelana od fajansu? Ile lat trzeba ćwiczyć rzemiosło, żeby zostać mistrzem fajansu? Tego dowiecie się na warsztatach zdobienia ceramiki inspirowanych wystawą fajansu holenderskiego. Do domu zabierzecie ze sobą własnoręcznie pomalowane kafle.

Uczestnicy zajęć rozpoczną spotkanie od poznania janowieckiej wystawy fajansu. Dowiedzą się, czym jest fajans i jaka jest jego historia. Po części teoretycznej grupa rozpocznie część warsztatową. Każdy z uczestników dostanie swój kafel, który pomaluje zgodnie z technikami pracy, jakimi posługują się mistrzowie fajansu.

________
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w dowolnym uzgodnionym terminie, po wcześniejszej rezerwacji
Nr tel. 81 881 52 28
Liczba uczestników –  do 30 osób
Terminy: 29 stycznia – 9 lutego

Wiek: od 10 lat
Czas trwania: ok. 40 min
Cena: 35 zł/os. (warsztaty + bilety wstępu na Zamek)

Ferie w Oddziale Przyrodniczym

Podczas zwiedzania Oddziału Przyrodniczego wszystkie dzieci będą miały okazję wziąć udział w wyjątkowym quizie! A po rozwiązaniu zagadki, w kasie muzeum będzie czekał na nich upominek!

Oprócz tego zapraszamy na warsztaty:
“Miejska dżungla”
Podczas warsztatów poznamy mieszkające blisko nas zwierzęta, dowiemy się, co przyciąga je do osiedli ludzkich i jak sobie radzą, kiedy na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo. W części plastycznej uczestnicy wykonają przyrodnicze obrazki lub zakładki do książek metodą decoupage, lub zrobią przyrodniczą widokówkę z wykorzystaniem scrapbookingu.

Przepis na skamieliny
Uczestnicy zajęć będą mogli obejrzeć z bliska i dotknąć prawdziwych skamieniałości, odtworzyć proces ich powstawania za pomocą wody, gipsu i współczesnych muszli oraz stworzyć rekonstrukcję życia morskiego z okresu kredy.

Owad – przyjaciel czy wróg?
Warsztaty są poświęcone najliczniejszej grupie zwierząt, jaką są owady. Uczestnicy będą mogli
z bliska przyjrzeć się niezwykłym okazom czy nauczyć się rozpoznawać te najbardziej pospolite. Zwieńczeniem spotkania będą własnoręcznie wykonane i ozdobione domki – schronienia dla owadów, które można zabrać ze sobą i powiesić w najbliższym otoczeniu.

________

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w dowolnym uzgodnionym terminie, po wcześniejszej rezerwacji
Nr tel.  81 88 10 326
Terminy: 15 stycznia – 25 lutego
Cena: 30 zł/os. (warsztaty + bilet wstępu na ekspozycje)

Ferie w Dziale Historii i Kultury Regionu

Wybierzcie się z nami na spacer tematyczny „Kazimierz na przestrzeni wieków”.
Razem z nami odkryjecie najważniejsze zabytki Kazimierza Dolnego na tle bardzo ciekawej historii miasta.
Osoby realizujące naszą ofertę na ferie to regionaliści, historycy i historycy sztuki, którzy zapewnią Wam nie tylko bogatą wiedzę, ale także pasję, dzięki której każdy krok stanie się fascynującą lekcją historii!

________
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w dowolnym uzgodnionym terminie, po wcześniejszej rezerwacji
Nr tel.  81 881 00 50
Czas trwania: ok. 90 min.
Cena: 15 zł/os.

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!