Click to listen highlighted text!

ZJAZD PRZED KAMPANIĄ – SPOTKANIA Z HISTORIĄ W JANOWCU

22 mar

ZJAZD PRZED KAMPANIĄ – SPOTKANIA Z HISTORIĄ W JANOWCU

Już 26 marca przybędą w janowieckie progi goście rodem z XVII wiecznego miasteczka. Będą żwawo dyskutować nad zbliżającymi się wydarzeniami czerwcowymi. Będzie gwarno i zuchwale!

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym – Oddział Zamek w Janowcu oraz Stowarzyszenie Chorągiew Rycerstwa Ziemi Lubelskiej mają przyjemność zaprosić Państwa na niezwykłe wydarzenie – Spotkania z Historią w Janowcu – które będzie miało miejsce 26 marca 2022 roku.

W zamkowe progi zawitają rekonstruktorzy z całej Polski, którzy pasjonują się 1 połową XVII wieku. Ta zacna delegacja to Zjazd przed Kampanią, podczas którego omawiane będą letnie kilkudniowe Spotkania z Historią. Oprócz spotkań z rekonstruktorami, 26 marca o godzinie 12.00 odbędzie się otwarcie wystawy czasowej w Domu Północnym znakomitego płatnerza i rekonstruktora – Tomasza Samuły.


Wystawa prezentować będzie własnoręcznie wykonane z dbałością o każdy szczegół repliki uzbrojenia od średniowiecza do baroku.

Dodatkową atrakcją będzie diorama komnaty XVII wiecznej na krużgankach urządzona przez cenionego rzemieślnika, fotografa, rekonstruktora i animatora kultury Andrzeja Mikiciaka.

 

fot. Andrzej Mikiciak
fot. Andrzej Mikiciak

 

Serdecznie zapraszamy!

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!