Click to listen highlighted text!
22 lut

Ptaki cudaki
Co łączy jaskółkę brzegówkę z zimorodkiem, jak rozróżnić śmieszkę od mewy czarnogłowej i dlaczego mewa siwa do niedawna była nazywana pospolitą – tego dowiedzą się uczestnicy warsztatów ornitologicznych. Część praktyczna, utrwalająca wiedzę i rozwijająca wyobraźnię, polega na stworzeniu stada „ptaków cudaków”, ozdobionych w niepowtarzalny sposób przez uczestników. Podczas warsztatów skupimy się głównie na ptakach związanych z Wisłą.
Koszt: 200,00 zł
Ilość uczestników: do 20 osób

Czas trwania: ok. 2 – 2,5 godziny

Przepis na skamieliny
Dzieci fascynują się dinozaurami, a przecież w morskich głębinach mieszkały równie ciekawe stworzenia. To one zostawiły po sobie liczne skamieniałości. Liczące kilkadziesiąt milionów lat odciski gąbek, ślimaków czy małży, fragmenty szkieletów belemnitów lub zęby rekinów dają obraz fauny sprzed milionów lat. Uczestnicy zajęć będą mogli obejrzeć z bliska i dotknąć prawdziwych skamieniałości, odtworzyć proces ich powstawania za pomocą wody, gipsu i współczesnych muszli oraz stworzyć rekonstrukcję życia morskiego z okresu kredy.
Koszt: 200,00 zł
Ilość uczestników: do 20 osób

Czas trwania: ok. 2 godziny

Domki dla murarki i biedronki
Warsztaty są poświęcone owadom zapylającym (m.in. pszczołom, trzmielom i innym dzikim zapylaczom). Uczestnicy będą mogli z bardzo bliska przyjrzeć się niezwykłym okazom owadów czy nauczyć się rozpoznawać te najbardziej pospolite. Zwieńczeniem spotkania będą własnoręcznie wykonane i ozdobione domki – schronienia dla owadów, które można będzie zabrać ze sobą i powiesić w najbliższym otoczeniu.
Koszt: 200,00 zł
Ilość uczestników: do 20 osób

Czas trwania: ok. 2 godziny

Miejska dżungla
Większość z nas na pytanie „Jakie zwierzęta mieszkają z człowiekiem?” odpowie: psy, koty, chomiki, kanarki, rybki itd. Czy na pewno są to jedyni lokatorzy dzielący z nami nasze domy? Czy aby na pewno na strychu nie nocują nietoperze, a między półkami w spiżarni nie biega popielica? Okazuje się, że nawet wśród dzikich zwierząt można znaleźć prawdziwych mieszczuchów. Podczas warsztatów poznamy mieszkające blisko nas zwierzęta, dowiemy się, co przyciąga je do osiedli ludzkich, jak sobie radzą, kiedy na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo. Uczniowie wykonają przyrodniczą widokówkę z wykorzystaniem metody scrapbookingu.
Koszt: 200,00 zł
Ilość uczestników: do 20 osób

Czas trwania: ok. 1,5 – 2 godziny

Sowy – nocni łowcy

Sowy od zawsze wydawały się ludziom tajemnicze i mroczne. Podczas warsztatów przybliżymy wiele zagadnień i wyjaśnimy zagadki związane z sowami występującymi w naszym kraju. Będzie to też okazja by z bliska obejrzycie okazy jakimi dysponuje nasze muzeum. W części praktycznej, każdy z uczestników wykona sowi obrazek metodą decoupage. Dzięki temu wszyscy wyjdą z zajęć z niepowtarzalną pamiątką.

Koszt: 200,00 zł
Ilość uczestników: do 15 osób

Czas trwania: ok. 2 – 2,5 godziny

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!