Click to listen highlighted text!

„Miasto Jerozolima” Tomasza Sobeckiego

  • Home
  • „Miasto Jerozolima” Tomasza Sobeckiego
30 lip
Zapraszamy w sobotę 31 lipca o godz. 15:00 do Domu Kuncewiczów na otwarcie wystawy „Miasto Jerozolima” Tomasza Sobeckiego ( wystawa organizowana razem z Kazimierskim Ośrodkiem Kultury Promocji i Turystyki).
Suplementem wystawy „Dynamika Miasta” dr Tomasza prezentowane w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki jest ekspozycja „Miasto Jerozolima”. Tworzą ją dyptyki, eksponowane w Pokoju Witolda Domu Kuncewiczów. To artystyczna opowieść o historii i dniu współczesnym Jerozolimy. Wielkoformatowe prace dopełniają reporterskie zdjęcia autora, prezentujące życie codzienne tego niezwykłego miasta.
Dr Tomasz Sobecki to fotografik urodzony i mieszkający w Toruniu. W 2013 uzyskał stopień doktora sztuki w zakresie fotografii na Wydziale Operatorskim łódzkiej FILMÓWKI. Wykładowca akademicki, prowadzący zajęcia z fotografii na uniwersytetach: w Toruniu, Łodzi ,Bydgoszczy, a także jako visiting professor na Wydziale Designu Indian Institute of Technology w Hajdarabadzie (Indie). Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Okręgowym w Toruniu, Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej w Kielcach, a także w kolekcjach prywatnych.
Wystawa będzie czynna od 31 lipca do 29 sierpnia.
1 sierpnia o godz. 15.00 zapraszamy na opowieść o Jerozolimie. Swoje wiersze inspirowane pobytem w Jerozolimie zaprezentuje Dariusz Szada-Borzyszkowski. To reżyser filmowy i teatralny oraz tłumacz. O swoich wędrówkach po Jerozolimie, które zaowocowały… zmianą zawodu, opowie przyjaciel Domu Kuncewiczów, Wojciech Wnuk. Wstęp na spotkanie jest wolny. Serdecznie zapraszamy!
Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!