Click to listen highlighted text!

Wystawa fotograficzna Krystyny Szymańskiej „Ci, co skaczą i fruwają”

  • Home
  • Wystawa fotograficzna Krystyny Szymańskiej „Ci, co skaczą i fruwają”
10 kwi

O wystawie

Ożywiamy kolejną przestrzeń w naszym muzeum – plenerową galerię Pod Różą. Sezon galerii otwiera wystawa fotografii „Ci, co skaczą i fruwają”  Krystyny Szymańskiej.

Krystyna Szymańska jest absolwentką puławskiego liceum im. Ks. Adama J. Czartoryskiego i Akademii Rolniczej w Lublinie. Fotografia jest jej wielką pasją. Od dziecka fascynowały ją podróże i świat fauny i flory. Z każdej wyprawy przywozi dokumentację fotograficzną. Zdjęcia są na tyle interesujące, że znalazły się na blisko 40 wystawach w Polsce i za granicą. W galerii Pod Różą eksponujemy fotografie mieszkańców okolicznych lasów, łąk i wąwozów. Są to portrety popularnych ptaków – żurawi czy bocianów, jak również trudnych do podpatrzenia – łosi, borsuków czy sów.

Spotkanie z autorką w Domu Kuncewiczów

Na spotkanie z autorką zdjęć zapraszamy 13 kwietnia 2024 r. (sobota) o godz. 14:00. Zgodnie z wolą Krystyny Szymańskiej zapraszamy już teraz do kontaktu z muzeum w sprawie otwartych lekcji przyrody dla uczniów okolicznych szkół. Autorka zdjęć sama opowie o kulisach powstania fotografii oraz zwyczajach uwiecznionych na nich zwierząt.

Czas trwania wystawy

Wystawa potrwa od 13 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. 
Miejsce: Dom Kuncewiczów – ul. Małachowskiego 19, Kazimierz Dolny (plenerowa Galeria Pod Różą)

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!