Click to listen highlighted text!

Wystawa „Kazimierskie odkrytki”

  • Home
  • Wystawa „Kazimierskie odkrytki”
04 mar

Wystawa „Kazimierskie odkrytki”
Termin: 1.03-5.05
Miejsce: pokój Witolda
Dom Kuncewiczów, ul. Małachowskiego 19, Kazimierz Dolny

W Pokoju Witolda prezentujemy pokłosie X. Ogólnopolskiego Pleneru Fotograficznego Lekarzy. Lekarze – pasjonaci fotografii spotykają się regularnie jesienią w Kazimierzu Dolnym. Warsztatom i organizowanym przez Komisję Kultury Lubelskiej Izby Lekarskiej, towarzyszą spotkania i wyprawy. Mentorem jubileuszowego pleneru był Adam Pańczuk z Warszawy. Do niepisanej tradycji należą również wizyty uczestników pleneru w Domu Kuncewiczów. Efekty tej i innych wypraw kazimierskich można zobaczyć na ekspozycji. Prezentowane tu prace są na tyle oryginalne, że wystawę postanowiliśmy nazwać „Kazimierskimi odkrytkami” – odwołując się zarówno do dawnej nazwy pocztówek, jak również – odkryć ciekawych źródeł inspiracji.

Wernisaż z udziałem uczestników pleneru odbędzie się 10 marca o godz. 12.00. Zapraszamy!

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!