Click to listen highlighted text!

Wystawa kolaży „Od Spichlerza do Mięćmierza” Doroty Opolskiej Maksym

  • Home
  • Wystawa kolaży „Od Spichlerza do Mięćmierza” Doroty Opolskiej Maksym
Od Spichlerza do Mięćmierza” Doroty Opolskiej Maksym
02 mar

W marcu i kwietniu w Pokoju Witolda swoje kolorowe, wesołe kolaże zaprezentuje Dorota Opolska-Maksym. Autorka prezentowanych prac jest artystką, animatorką kultury, nauczycielką plastyki i terapeutką. Jej kolaże to ilustracje jednego najpiękniejszych i najciekawszych przewodników po Kazimierzu Dolnym. W oryginalny sposób prezentują wybrane zabytki Miasteczka M.in. spichlerze, kamieniczki, zamek, basztę i wąwozy. Trasa, wyznaczona przez kolaże przewodnika jest chętnie uczęszczana przez osoby odwiedzające Kazimierz, niezależnie od wieku. Wśród kolaży przygotowanych przez Dorotę Opolską Maksym jest także willa Pod Wiewiórką. Ta autorska praca zostanie w Domu Kuncewiczów na stałe.

Spotkanie autorskie z Dorotą Opolską Maksym odbędzie się 18 marca o godz. 12:00.

Będą Państwo mogli nie tylko podziwiać kunszt jej kolaży ale także nabyć przewodnik i otrzymać dedykację.

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!