Click to listen highlighted text!

Wystawa Malarstwa „Kazimierz Ich Inspirował”

  • Home
  • Wystawa Malarstwa „Kazimierz Ich Inspirował”
18 sie

Już 2 września serdecznie zapraszamy na Wernisaż Wystawy Malarstwa „Kazimierz Ich Inspirował”
🗓 2 września 2023 r. | sobota | ⌚ godz. 12:00
Dział Historii i Kultury Regionu
📍 Dwór z Gościeradowa – ul. Podzamcze 20, Kazimierz Dolny

ℹ Wystawa poświęcona jest dwunastu malarzom, spośród których część urodziła się w Kazimierzu, inni zaś przybyli do tego miejsca i zauroczeni pięknem nadwiślańskiego Miasteczka zostali tu już na zawsze. Wystawa ukazuje również artystów, którzy często przyjeżdżali do Kazimierza, poszukując inspiracji artystycznych.
Z jednej strony będzie ona okazją do przypomnienia, twórczości tych malarzy, których już nie ma wśród nas, ale również okazją do rozmów na ich temat.
Cofnijmy się w czasie i poznajmy, życie tych, którzy tworzyli niepowtarzalną artystyczną atmosferę Kazimierza lat 70/80/90-tych i początków XXI wieku.
Kurator Wystawy Remigiusz W. Jeżewski
Zapraszamy serdecznie!

Fundacja PGE udzieliła Muzeum dotacji celowej na realizację powyższego projektu.
Mecenasami MNKD są: Grupa Azoty Puławy, Lubelski Węgiel Bogdanka S.A., Park Tematyczny “Magiczne Ogrody”,
KGHM Polska Miedź S.A., PZU S.A., PGE Dystrybucja S.A.

W ramach wystawy malarstwa “KAZIMIERZ ICH INSPIROWAŁ” zaplanowany został cykl rozmów z bliskimi malarzy. Zachęcamy do obejrzenia rozmów: 

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!