Click to listen highlighted text!

Oferta wycieczki „Poznaj Kazimierz Dolny z Muzeum Nadwiślańskim” 2023/2024

26 paź

Zapraszamy na wycieczkę „Poznaj Kazimierz Dolny z Muzeum Nadwiślańskim”!

🔶 Wycieczka składa się z dwóch części – pierwsza część to zwiedzanie Oddziału Przyrodniczego MNKD oraz zajęcia warsztatowe, druga część to zwiedzanie Kamienicy Celejowskiej i odkrycie, co od lat przyciąga tak wielu artystów do Kazimierza Dolnego!
🔶 Zajęcia realizujemy po wcześniejszej rezerwacji!
tel. 451 065 083
Prosimy o dokładne ustalenie terminu oraz podanie informacji o liczebności grupy, telefonu kontaktowego, a także nazwiska nauczyciela lub opiekuna.
🔶 Prosimy o rezerwację z kilkudniowym wyprzedzeniem
🔶 Wycieczka odbywa się w:
Oddziale Przyrodniczym MNKD przy ul. Puławskiej 54 w Kazimierzu Dolnym
Kamienicy Celejowskiej (Oddział MNKD) przy ul. Senatorskiej 11/13 w Kazimierzu Dolnym
🔶 Cena wycieczki: 50,00 zł/osoba

Część pierwsza
Kazimierz Dolny okiem przyrodnika

Jakie skarby kryje nadwiślański spichlerz? Co świadczy o przyrodniczej wyjątkowości okolic Kazimierza Dolnego? Podczas zwiedzania Muzeum Przyrodniczego zobaczymy model wąwozu lessowego i videomapping wyjaśniający powstawanie wąwozów oraz rekonstrukcję morza kredowego. Podejrzymy życie pszczelej rodziny w szklanym ulu (w sezonie letnim) i przyjrzymy się z bliska wielu wypreparowanym zwierzętom.

Dodatkowo proponujemy Państwu zajęcia warsztatowe do wyboru:
1. Warsztaty „Nasze kwiaty”
Uczestnicy wyruszają z edukatorem na spacer przyrodniczy po okolicy, podczas którego poznają napotkane rośliny. Po powrocie wykonują obrazki z roślin wplecionych w rozpięte na plastrze drewna sznurki.

2. Warsztaty „Owad – przyjaciel czy wróg?”
W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzą się czym charakteryzują się owady, poznają ich pozytywną i negatywną rolę w życiu człowieka. Własnoręcznie wykonają domki dla owadów.

Miejsce: Oddział Przyrodniczy, ul. Puławska 54, Kazimierz Dolny
Grupa docelowa: Oferta dostosowana do grupy wiekowej
Maksymalna liczba osób: 20
Czas trwania: 2h

Część druga
Kazimierz Dolny okiem artysty

W zabytkowej kamienicy mieszczańskiej można poznać Kazimierz Dolny widziany oczami artystów. Proponujemy Państwu interaktywny spacer wzbogacony dziejami miasteczka zaprezentowanymi w hologramie. Uczestnicy zajęć poznają pojęcie kolonii artystycznej i odkryją, co od lat przyciąga tak wielu artystów do Kazimierza Dolnego. To spotkanie pełne ciekawostek i zadań.

Miejsce: Oddział Kamienica Celejowska, ul. Senatorska 11/13, Kazimierz Dolny
Grupa docelowa: Oferta dostosowana do grupy wiekowej
Maksymalna liczba osób: 20
Czas trwania: 1 h

MNKD_Oferta_edukacyjna

Do pobrania: Oferta edukacyjna Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!