Click to listen highlighted text!

Satysfakcja i wyzwanie. Artykuł Pawła Lisa "Warsztaty Archeologii Doświadczalnej w Muzeum Nadwiślańskim"

  • Home
  • Aktualności _news
  • Satysfakcja i wyzwanie. Artykuł Pawła Lisa “Warsztaty Archeologii Doświadczalnej w Muzeum Nadwiślańskim”
20 sty

Satysfakcja i wyzwanie.

Miło nam poinformować, że nasza wieloletnia współpraca ze środowiskiem archeologów czeskich nadal – mimo epidemicznych ograniczeń – trwa i w miarę możliwości rozwija się. W tych trudnych czasach polem wspólnych działań są publikacje. W roku 2022 ukaże się drukiem kolejne już opracowanie przygotowane przez zespół pracowników Grodziska Żmijowiska w periodyku wydawanym przez naszych czeskich partnerów. Tym razem w numerze 23 rocznika „Živá archeologie” wydawanym przez Katedrę Archeologii Uniwersytetu w Hradec Kralove zamieszczony zostanie artykuł Pawła Lisa „Warsztaty Archeologii Doświadczalnej w Muzeum Nadwiślańskim” stanowiący podsumowanie dorobku edycji tego zakończonego już programu badawczo-edukacyjnego, realizowanego w latach 2004 – 2019 (pdf artykułu do pobrania TUTAJ). To niewątpliwie powód do satysfakcji, choć w podobnych kategoriach – w tym także jako wyzwania – traktować należy zaproszenie P. Lisa do zespołu redakcyjnego tego znanego w europejskim archeologicznym świecie periodyku.

Archeologia

 

 

 

ZA-23-13-Lis-warsztaty-kor2

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!