Click to listen highlighted text!

Spektakl teatralny Hanki Bondarenko | 3 sierpnia | Dom Kuncewiczów | wstęp wolny

01 sie

Spektakl teatralny Hanki Bondarenko

“Moje ciało jest moje od wczoraj” to tytuł monodramu Hanki Bondarenko, który zostanie zaprezentowany 3 sierpnia (czwartek) o godz. 20.15 na tarasie Domu Kuncewiczów. Spektakl powstał w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin. Hanka Bondarenko sama go napisała, wyreżyserowała i gra w nim kobietę, która nagle budzi się obok obcego mężczyzny, w obcym domu. Nie wie kim jest, nie potrafi zrozumieć, co tu robi. Słyszy absurdalne zarzuty, nie wie, czy ma się roześmiać czy oburzyć?

“Moje ciało jest moje od wczoraj” to historia o odwadze, marzeniach, miłości, o podróży do porzuconych pod presją otoczenia pragnień, skrywanych uczuć, podróży do własnej, zapomnianej mocy. „Moja bohaterka (Krysia) podobnie jak Karen z filmu Pożegnanie z Afryką, tytułowa Shirley z monodramu Shirley Valenine, czy Elizabeth z książki Jedz, módl się i kochaj, po latach błądzenia po obcych lądach, znajduje w sobie odwagę i szczerość, by wkroczyć na własną ścieżkę serca…” – pisze o monodramie jego autorka.

Wstęp na przedstawienie jest wolny. A zwiastun spektaklu znajdą Państwo pod tym adresem: https://www.youtube.com/watch?v=nIsjpFNzVpQ

 

Po spektaklu przewidziano rozmowę z aktorką i reżyserką, a dla chętnych Hanka Bondarenko przygotowała również niespodziankę filmową.

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!