Warsztaty Grodzisko

ZAJĘCIA WARSZTATOWE:

 • “Warsztaty ceramiczne”

  We wczesnym średniowieczu gliniane garnki stanowiły główny element zastawy kuchennej wykorzystywanej w każdym domu, a umiejętność lepienia garnków z gliny posiadał niemal każdy Słowianin. W ramach warsztatów zapoznacie się z surowcami i narzędziami wykorzystywanymi w pracy garncarza oraz zobaczycie repliki naczyń ceramicznych charakterystycznych dla Żmijowisk. Następnie samodzielnie ulepicie naczynko z bryłki gliny oraz wykonacie misę dekoracyjną przy użyciu formy. Własnoręcznie ulepione naczynia zabierzecie ze sobą.

  Czas trwania: 90 minut. Koszt zajęć dla grupy: 250 zł brutto.

  W warsztatach uczestniczyć może maksymalnie 20 osób

 • Warsztaty tkackie”

  We wczesnym średniowieczu Słowianie samodzielnie przędli nici, wyrabiali i barwili tkaniny oraz szyli swoje odzienie. Podczas warsztatów dowiecie się jakie surowce Słowianie wykorzystywali do przędzenia nici i ich barwienia, jakie stosowali sploty tkackie do wyrobienia płótna oraz przy użyciu jakich przyrządów. Następnie zgodnie ze wskazówkami instruktora na prostych przyrządach tkackich wyrobicie materiał niewielkich rozmiarów. Samodzielnie utkane płócienko będziecie mogli zabrać ze sobą.

  Czas trwania: 90 minut. Koszt zajęć dla grupy: 250 zł brutto.

  W warsztatach uczestniczyć może maksymalnie 20 osób

 • “Kuchnia Słowian”

  Czy słowiańska kuchnia sprzed 1200 lat różniła się od współczesnej? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w trakcie zajęć. Podczas warsztatów zobaczycie repliki naczyń i sprzętów kuchennych. Dowiecie się z jakich produktów i w jaki sposób przygotowywano potrawy oraz jak je przechowywano. Wspólnie z prowadzącym przygotujecie i upieczecie podpłomyki.

  Czas trwania: 90 minut. Koszt zajęć dla grupy: 250 zł brutto.

  W warsztatach uczestniczyć może maksymalnie 20 osób

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

 • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
 • tel. 81 881 02 88
 • sekretariat@mnkd.pl
 • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content