Click to listen highlighted text!

Lekcje muzealne

22 lut

Owad – przyjaciel czy wróg?

Lekcja o owadach – najbardziej zróżnicowanej grupie zwierząt.

Na co dzień umykają naszej uwadze, są często lekceważone i niedostrzegane ze względu na małe rozmiary ciała. Jednak ich obecność odgrywa ogromną rolę w naszym świecie. Z jednej strony są naszymi sprzymierzeńcami, z drugiej strony wrogami, z którymi trwa ciągła walka.

Opowiemy o tym co podgryza ludzi, kogo możemy spotkać w swojej spiżarni, kto zniszczy hektar lasu, a dzięki komu jemy jabłka, miód i kolorowe cukierki.

Koszt: 100,00 zł
Ilość uczestników: do 30 osób

Czas trwania: 45 min

Ptaki w mieście

W czasie spotkania przybliżymy świat ptaków, nauczymy rozpoznawać te najczęściej spotykane w miastach. Opowiemy również co odróżnia ptaki od innych przedstawicieli świata zwierzęcego. Wyjaśnimy dlaczego ptaki śpiewają, czym charakteryzuje się miasto jako środowisko życia ptaków oraz jakie konsekwencje niesie ze sobą dla człowieka sąsiedztwo tych zwierząt. Zajęcia będą okazją do poznania ptaków najczęściej spotykanych w mieście. Niektórym gatunkom przyjrzymy się bliżej dzięki eksponatom muzealnym.
Koszt : 100,00 zł
Ilość uczestników: do 30 osób

Czas trwania: 45 min

Co rośnie w lesie?

Podczas lekcji powiemy o typowych roślinach występujących w lesie liściastym, o tym jakie mają znaczenie dla przyrody i człowieka. Poznamy zależności występujące w lesie miedzy roślinami, zwierzętami i człowiekiem, usłyszymy trochę ciekawostek i trochę faktów naukowych. Uczestnicy poznają po kilka gatunków drzew, krzewów i roślin zielnych typowych dla polskiej przyrody.

Koszt : 100,00 zł
Ilość uczestników: do 30 osób

Czas trwania: 45 min

Miejska dżungla

Większość z nas na pytanie „Jakie zwierzęta mieszkają z człowiekiem?” odpowie: psy, koty, chomiki, kanarki, rybki itd. Czy na pewno są to jedyni lokatorzy dzielący z nami nasze domy? Czy aby na pewno na strychu nie nocują nietoperze, a między półkami w spiżarni nie biega popielica? Okazuje się, że nawet wśród dzikich zwierząt można znaleźć prawdziwych mieszczuchów. Podczas warsztatów poznamy mieszkające blisko nas zwierzęta, dowiemy się, co przyciąga je do osiedli ludzkich, jak sobie radzą, kiedy na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo.

Koszt : 100,00 zł
Ilość uczestników: do 30 osób

Czas trwania: 45 min

Sowy – nocni łowcy

Sowy od zawsze wydawały się ludziom tajemnicze i mroczne. Podczas spotkania przybliżymy wiele zagadnień i wyjaśnimy zagadki związane z sowami występującymi w naszym kraju. Poznamy przystosowania sów do nocnego trybu życia i wyjaśnimy dlaczego są świetnymi myśliwymi. Będzie to też okazja by z bliska obejrzeć okazy jakimi dysponuje nasze muzeum.

Koszt : 100,00 zł
Ilość uczestników: do 30 osób

Czas trwania: 45 min

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!