Click to listen highlighted text!

Spotkanie „Salonu Literackiego” z udziałem Adama W. Kulika | Dom Kuncewiczów

16 sie

Już w najbliższą sobotę zapraszamy do Domu Kuncewiczów na spotkanie „Salonu Literackiego” z udziałem Adama W. Kulika.
🗓 19 sierpnia 2023 r. | sobota | ⌚ godz. 14:00
📍 Dom Kuncewiczów, ul. Małachowskiego 19
🎫 Wstęp wolny

ℹ Gość „Salonu Literackiego” jest poetą, prozaikiem, reporterem, dziennikarzem i twórcą programów telewizyjnych.
📚 To autor afabularnych powieści: Lot (1985) i Gra (1993), trzech tomów poetyckich: Pejzaże z Panem Lemonem, Piołunny raj i Ziemie pulsujące, książki reporterskiej Droga na południe(2002), historycznych esejów Miasta Polskie. Najpiękniejsze zespoły zabytkowe (2007), wspomnieniowej książki Leśmian, Leśmian…(2008), oraz zbioru opowiadań Czas Hieny (2011).
👉 Od 1991 roku, jako dziennikarz Lubelskiego Ośrodka TVP, zrealizował blisko 300 filmów dokumentalnych, reportaży oraz felietonów.

📖 Kanwą spotkania w Domu Kuncewiczów, które poprowadzi Ewa Hadrian, jest najnowsza książka Kulika „Nostalgia Wschodu”.
Wydawca rekomenduje ją następująco „na polskich kresach poczujesz ten wyjątkowy rodzaj nostalgii, który na chwilę przeniesie cię w przeszłość Polskie pogranicze, choć ma bogatą i niezwykle burzliwą historię, wciąż pozostaje nieodkryte. A to przecież jeden z najbardziej urokliwych i różnorodnych zakątków Polski! Miejsce, w którym zachowały się relikty dawnych kresów z całą różnorodnością językową, architektoniczną i kulturową. Tu najlepiej widać ślady tego, czym była kiedyś Rzeczpospolita. Dziś ten rozległy region rozciąga się na ziemiach Ukrainy, Litwy, Białorusi i Polski. Autor zabiera nas na rowerową wycieczkę po tych terenach. Ujrzymy urokliwe miejscowości Zamojszczyzny, Grodów Czerwieńskich i Roztocza, będziemy podziwiać niezwykłe budynki sakralne, zapomniane dwory oraz przepiękne malowidła, ikony czy rzeźby. To wszystko stanie się także przyczynkiem do opowieści o świecie, którego już nie ma, o historii bolesnej, a jednocześnie fascynującej, o wnioskach, jakie płyną z dziejów Kresowian”.

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!