Click to listen highlighted text!

Zajęcia edukacyjne na Zamku w Janowcu 2023/2024

24 paź

Zapraszamy na zajęcia edukacyjna na Zamku w Janowcu!

🔶 Zajęcia realizujemy po wcześniejszej rezerwacji.
tel. 81 881 52 28
email:  zamekjanowiec@mnkd.pl lub dagmara.majek@mnkd.pl
Prosimy o dokładne ustalenie terminu oraz podanie informacji o liczebności grupy, telefonu kontaktowego, a także nazwiska nauczyciela lub opiekuna.
🔶 Przy rezerwacji obowiązuje kaucja (bezzwrotna w przypadku odwołania zajęć) – 200 zł
🔶 Odwołanie rezerwacji możliwe jest najpóźniej 3 dni przed planowaną datą zajęć.
🔶 W przypadku zajęć prowadzonych w terenie prosimy o przygotowanie odpowiedniego ubrania i obuwia – w zależności od pory roku i warunków pogodowych.
🔶 Zwiedzanie Zamku w Janowcu – Oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym bez pracownika merytorycznego nie wymaga wcześniejszej rezerwacji terminu.
🔷 Dodatkowe atrakcje:
Wynajęcie miejsca na ognisko – 150 zł (grupa do 30 osób)

Fajans to czy porcelana?

Czy filiżanka albo talerzyk mogą być zachwycające? Czym się różni porcelana od fajansu? Ile lat trzeba ćwiczyć rzemiosło, żeby zostać mistrzem fajansu? Tego dowiecie się na warsztatach zdobienia ceramiki inspirowanych wystawą fajansu holenderskiego. Do domu zabierzecie ze sobą własnoręcznie pomalowane kafle.

Uczestnicy zajęć rozpoczną spotkanie od poznania janowieckiej wystawy fajansu. Dowiedzą się czym jest fajans i jaka jest jego historia. Po części teoretycznej grupa rozpoczyna część warsztatową. Każdy z uczestników dostaje swój kafel, który maluje zgodnie z technikami pracy, jakimi posługują się mistrzowie fajansu.  

Grupa docelowa: uczniowie w wieku 10 lat +
Maksymalna liczba osób: 20
Czas trwania: ok. 50 min.
Cena: 25 zł/osoba (grupa minimum 10 osób) + bilety wstępu na zamek

 

Herby

Podczas zajęć poznamy zamkowe herby. Dowiemy się jak powstawały i dlaczego wyglądały w określony sposób. Po teorii, w praktyce każdy stworzy swoją tarczę z wymyślonym herbem swojej rodziny.

Uczestnicy zajęć poprzez prezentację multimedialną poznają zagadnienia dotyczące herbów, tego jak powstały, po co były potrzebne i jak je tworzono. Głównym tematem są herby zamkowych właścicieli. Po poznaniu teorii grupa przechodzi do zajęć praktycznych. Z przygotowanych przez edukatorów materiałów plastycznych, uczestnicy mają za zadanie wykonanie herbu swojego bądź swojej rodziny, zgodnie ze zdobytą wcześniej wiedzą heraldyczną.

Grupa docelowa: uczniowie w wieku 7-13 lat
Maksymalna liczba osób: 20
Czas trwania: 1h – 1,5h
Cena: 25 zł/os zł + bilety wstępu na zamek

Owcoterapia – „Dzieci na wypasie”

Co robią owce w muzeum? Jaka to rasa i czym się charakteryzuje? Poznajemy tradycje pasterskie Janowca.

Prowadzący przedstawia prezentację multimedialną dotyczącą wypasu owiec, a także roślinności obecnej na terenie parku przy Zamku. Po prezentacji uczestnicy biorą udział w pasterskiej wycieczce do zamkowej owczarni, gdzie mają okazję poznać tajniki prowadzania i karmienia owiec. W kolejnej części dzieci rysują swoje własne owieczki. Jako pamiątkę z wycieczki otrzymują dyplom uczestnika w warsztatach „Dzieci na wypasie”. Na zakończenie wykonujemy grupowe zdjęcie.

Grupa docelowa: dzieci w wieku 5 lat +
Maksymalna liczba osób: 15
Czas trwania: 1h – 1,5h
Cena: 25 zł/os. + bilety wstępu na zamek

Zajęcia z tekstem prostym | Lekcja muzealna + warsztaty plastyczne

Co to jest muzeum? Jak należy się tutaj zachować, a czego nie wolno robić? Czym zajmują się pracownicy zamku? Po co są owce w muzeum? Historia zamku „w pigułce” przeplatana zamkowymi legendami. Po części teoretycznej uczestnicy biorą udział w warsztatach plastycznych.

Prowadzący przekazuje uczestnikom podstawową wiedzę na temat muzeum, a także posługując się prostym językiem opowiada historię zamku „w pigułce” wraz z wybranymi zamkowymi legendami. Następnie uczestnicy zwiedzają ekspozycję i Krużganki, a po części teoretycznej biorą udział w grupowych warsztatach plastyczno- sensorycznych.

Zajęcia odpowiednie dla osób ze specjalnymi potrzebami
Maksymalna liczba osób: maksymalnie 15 (w tym opiekunowie)
Czas trwania: 1,5h
Cena: 60 zł/os.

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!